Doom: The Boardgame

Grudzień 17th, 2015 by

doom_the_boardgame_1„Uwaga Żołnierze! Cały personel UAC jest poinformowany poinformowany. Doszło do naruszenia bezpieczeństwa w kompleksie wrót międzywymiarowych. Kod czerwony. Jesteśmy atakowani. Powtarzam, jesteśmy atakowani.

Natychmiast zgłosić się do centrum dowodzenia. Jeśli jesteście odcięci od głównego kompleksu, szukajcie pozostałych, twórzcie drużyny i walczcie z najeźdźcami wszelkimi dostępnymi środkami. Bronie na Marsie są ograniczone, ale powinny wystarczyć by zneutralizować najeźdźców”

W Doom: The Boardgame demoniczni najeźdźcy brzebili się z innego wymiaru do należącej do Union Aerospace Corporation (UAC) bazy Marsjańskiej. Żołnierze zostali wysłani do bazy by chronić personel UAC i zniszczyć najźdźców. Do trzech graczy wcieli się w role ciężko uzbrojonych i dobrze wyszkolonych żołnierzy, podczas gdy jeden z graczy obejmie kontroję nad legionem demonów. W grze gracze eksplorują klaustrofobiczne pomieszczenia i korytarze marsjańskiej bazy, atakują potwory, zdobywają nowe bronie, wyposażenie i współpracują by osiągnąć zadane cele misji.

Sercem gry jest scenariusz. Przed każdą grą trzeba wybrać scenariusz. Każdy ze scenariuszy mmówi jak przygotować konkretną rozgrywkę, wyjaśnia specjalne zasady i opisuje zadania, które trzeba wykonać by odnieść zwycięstwo. Kilka gotowych scenariuszy jest dostępnych w Doom Scenario Guide.

Gra przewidziana jest dla osób powyżej 12 roku życia i dla grupy od 2 do 4 osób.

Leave a Reply