Wyścigi wokół piramidy – Przebiegłe Wielbłądy

Styczeń 11th, 2016 by

wielbladyCo osiągniemy łącząc Pędzące Żółwie z Chińczykiem i umieszczając to wszystko w Egipcie? Przebiegłe Wielbłądy! W tej grze wcielimy się w role hazardzistów obstawiających wyścigi wielbłądów. W swojej kolejce możemy dokonać jedną z następujących akcji: Wziąć płytkę zakładu, wziąć płytkę piramidy i wylosować wielbłąda, który się poruszy, położyć żeton oazy lub fatamorgany albo obstawić zwycięzcę lub przegranego całego wyścigu.

Gdy wszystkie dostępne płytki piramidy trafią do graczy rozpatruje się zakłady na kafelkach zakładów, a gracze, który dobrze obstawili dostaną wygrane. Następnie następuje kolejna runda rozgrywki. Wszystkie kafelki wracają na swoje miejsca, a gracze jeszcze raz wracają do obstawiania kolejnej rundy wyścigu. Powtarza się to do wyłonienia wielkiego zwycięzcy , wielbłąda który przekroczy linię mety jako pierwszy. Wielbłąd jadący na grzbiecie innego wielbłąda jest bardziej pierwszy niż ten pod nim, więc kolejność, w której wielbłądy będą się poruszać ma znaczenie. Dodatkowo wielbłąd, który trafi na fatamorganę cofa się o jedno pole, a że jest bardzo zmęczony to trafia na sam spód kolumny wielbłądów, jeśli jakakolwiek kolumna znajdowała się na tym polu.

To wszystko powoduje, że do ostatniego momentu nie wiemy jak potoczą się losy wyścigu. Czasami wielbłąd będący przez pół rozgrywki na końcu stawki potrafi wygrać cały wyścig i zaskoczyć wszystkich obstawiających jego porażkę.

Leave a Reply