Szeryf z Nottingham

Styczeń 18th, 2016 by

sz_box_3d.567872.300x460Szeryf z Nottingham, lub jak zwykle się u nas zwykło mówić po prostu Szeryf. To gra, która spokojnie może konkurować z pokerem pod względem napięcia i emocji podczas rozgrywki.

Wcielamy się tu w rolę kupców starających się wwieść swoje towary na rynek w Nottingham. Jednak nie jest to takie proste. Na drodze stoi nam Szeryf, który czujnym okiem patrzy na nasze transporty i sprawdza czy przypadkiem nie sprowadzamy do miasta zakazanych towarów. W końcu nie dla psa (a w tym przypadku mieszczaństwa) kiełbasa. Chociaż tutaj rolę kiełbasy pełnią wszelkiego rodzaju towary luksusowe. Pieprz, jedwabie, miód pitny, jak również najlepsze gatunki chleba, jabłek, kurczaków i sera powinny trafiać do księcia Jana.

Wszyscy rozpoczynają grę posiadając 50 monet, które będą zmieniać swoich właścicieli. Ich ilość nie zwiększy się. Celem gry jest wprowadzenie na rynek jak największej ilości artykułów. Podczas rozgrywki każdy z graczy będzie 2 razy pełnił funkcję szeryfa. W tym czasie pozostali gracze zapakują do woreczków od 1 do 5 artykułów i zadeklarują co w nim się znajduje. Szeryf zaś zdecyduje kogo zamierza w tej kolejce sprawdzić. W woreczkach mogą znajdować się artykuły legalne, jak również kontrabanda. Zanim Szeryf zdecyduje się sprawdzić nasz woreczek jesteśmy w stanie „przekonać” go do tego, by akurat nas nie sprawdzał za sprawą drobnego prezentu. Może nim być dosłownie wszystko, od pieniędzy po towary.

Gdy jednak dojdzie do sprawdzenia, a staraliśmy się ukryć w naszych towarach kontrabandę to będziemy musieli zapłacić karę. Również Szeryf musi uważać na swoją nadgorliwość, gdyż za sprawdzenie uczciwego kupca to on będzie musiał zapłacić kupcowi zadośćuczynienie.

Na grających w Szeryfa czekają godziny dobrej rozrywki przy blefowaniu i wręczaniu łapówek Szeryfowi. Tu wszystkie chwyty są dozwolone.

Leave a Reply