Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/users/galaktyk/public_html/index.php:41) in /home/users/galaktyk/public_html/wordpress/wp-includes/feed-rss2-comments.php on line 8
Komentarze do Galaktyka Gier http://galaktykagier.com Sklep z grami planszowymi, bitewnymi i karcianymi Tue, 30 Aug 2016 08:24:09 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.3.17 Skomentuj Unboxing Magic the Gathering Arena of the Planeswalkers, którego autorem jest lilo http://galaktykagier.com/blog/2015/11/09/unboxing-magic-the-gathering-arena-of-the-planeswalkers/#comment-1561 Tue, 30 Aug 2016 08:24:09 +0000 http://galaktykagier.com/?p=238#comment-1561 szkoda, że recenzja taka krótka, dostałam ta grę na urodziny parę miesięcy temu i od tamtej pory przynajmniej kilka razy w tygodniu gram, najbardziej lubię grę Nissą, jakoś ta postać przypadła mi do gustu, ale oczywwisćie gram też innymi postaciami, i przy rozgrywce 2 i 5 osobowej zabawa jest przednia, wszyscy się mocno ekscytują bo zawsze można wyciągnąć jakiegoś asa z rękawa i do końca nie wiadomo kto wygra.

]]>
Skomentuj Unboxing Magic the Gathering Arena of the Planeswalkers, którego autorem jest jokanka http://galaktykagier.com/blog/2015/11/09/unboxing-magic-the-gathering-arena-of-the-planeswalkers/#comment-1495 Tue, 16 Aug 2016 18:16:47 +0000 http://galaktykagier.com/?p=238#comment-1495 Mam ją od kilku miesięcy, dostałam od znajomych. Cały czas gra mi się w nią bardzo fajnie, odkrywam nowe możliwości prowadzenia bohaterów. No i podszkoliłam angielski:)

]]>
Skomentuj Unboxing Magic the Gathering Arena of the Planeswalkers, którego autorem jest Kamcio http://galaktykagier.com/blog/2015/11/09/unboxing-magic-the-gathering-arena-of-the-planeswalkers/#comment-1466 Sun, 31 Jul 2016 09:34:22 +0000 http://galaktykagier.com/?p=238#comment-1466 Na mnie również pudełko i zawartość zestawu zrobiło ogromne wrażenie. Według mnie warto mieć taką grę w domu po pierwsze, że robi wrażenie a po drugie, że jest przy niej świetna zabawa. Ze znajomymi spędzamy przy niej świetnie czas. Polecam każdemu, żeby spróbował choć raz zagrać w Magica

]]>
Skomentuj Unboxing Magic the Gathering Arena of the Planeswalkers, którego autorem jest xGideox http://galaktykagier.com/blog/2015/11/09/unboxing-magic-the-gathering-arena-of-the-planeswalkers/#comment-1437 Mon, 18 Jul 2016 11:29:23 +0000 http://galaktykagier.com/?p=238#comment-1437 Mam ją! Jestem z niej mocno zadowolony. Na tej grze nie można się zawieść. Idealna gra na wolne popołudnia. Zasady łatwo przyswajalne. Można tworzyć całą paletę czarów i działań.

]]>
Skomentuj Might & Magic Heroes: Gra planszowa, którego autorem jest Tomek http://galaktykagier.com/blog/2016/05/05/might-magic-heroes-gra-planszowa/#comment-1144 Thu, 05 May 2016 20:10:00 +0000 http://galaktykagier.com/?p=515#comment-1144 Fajna recenzja :-)

]]>

Might & Magic Heroes: Gra planszowa

Maj 5th, 2016 by

Might & Magic Heroes: Gra planszowa przeznaczona jest dla 2-4 graczy. Każdy z uczestników prowadzi jedną z frakcji i dąży do objęcia panowania nad krainami Ashanu.

Na początku gracze dysponują jednym bohaterem z niewielką armią i małym, nierozwiniętym jeszcze miastem. Z czasem heros staje się coraz potężniejszy, jego armia większa, a miasto zamienia się w potężną metropolię. Gracze rekrutują kolejne postacie, zdobywają kontrolę nad kopalniami, które produkują zasoby i złoto dla frakcji, pokonują panoszące się na planszy potwory, zdobywają hosmagiczne artefakty. Dzięki temu stają się potężniejsi i nieuchronnie zbliżają się do konfrontacji z innymi uczestnikami rozgrywki. W ostatecznym starciu zwycięży frakcja najlepiej rozwinięta, posiadająca kilku herosów, liczne armie i rozbudowane miasto. Dziedzicem i nowym władcą krain zostanie gracz, który zgromadzi w czasie gry największą potęgę – to on, zdobywszy władzę w Ashanie, wygra grę.

Cel gry

Celem każdego gracza jest zdobycie określonej liczby punktów Potęgi. Grający, który osiągnie go jako pierwszy, zwycięża.Gra kończy się, gdy któryś gracz osiągnie wymaganą liczbę punktów lub po zakończeniu rundy, w której dobrano ostatnią kartę z Talii Tygodni. Wygrywa gracz, który do tego czasu zgromadził najwięcej punktów Potęgi.

 Przygotowanie do gry

Każdy uczestnik musi wybrać jedną z czterech dostępnych frakcji: Przystań, Nekropolię, Sanktuarium lub Twierdzę. Następnie wszyscy grający otrzymują związane z wybraną frakcją komponenty: karty herosów i planszę miasta wraz z pionami, zestaw żetonów jednostek i budynków, talię kart umiejętności (Siła oraz Magia) oraz 4 karty akcji i znaczniki kontroli. W dalszej kolejności gracze przygotowują planszę, reprezentującą krainę Ashan w której toczy się walka o władzę.

Plansza jest modularna: składa się z maksymalnie 16 kafelków i w każdej rozgrywce inna, tworząc dla graczy nowe możliwości i wyzwania. Na planszy znajdują się kluczowe dla gry miejsca – kontrola nad nimi zapewnia Potęgę – a także mniej istotne lokacje, dające jednorazową korzyść. Oczywiście, aby herosi nie mieli za łatwo, na planszę trafiają też różnorakie stwory i istoty, na które mogą natrafić w trakcie gry. Gracze umieszczają na planszy swoje miasta, przygotowują talię artefaktów, magicznych zwojów, skarbów oraz talię tygodni, która wyznacza upływ rud w grze. Każdy wybiera herosa, z którym rozpocznie grę, otrzymuje początkową armię  i 3 karty akcji (czwartą można zdobyć w czasie gry). Gracze tworzą też magazyn zasobów i skarbiec ze złotem, dobierając odpowiednie żetony.

 Rozgrywka

Gra podzielona jest na szereg rund. Każdą rozpoczyna Pierwszy gracz. Po nim grają kolejni, według ruchu wskazówek zegara. Gdy przychodzi jego kolej, gracz zagrywa jedną ze swoich kart akcji. Znajdują się na niej dwie możliwe akcje – grający wybiera jedną z nich, a następnie wykonuje. Podczas wykonywania akcji gracze aktywują herosów, przemieszczają ich po planszy, toczą bitwy – ale również rozbudowują miasto i rekrutują nowe jednostki. Wykonując ruch, gracz może przemieścić wszystkich swoich herosów, toczyć bitwy, eksplorować pola planszy i przejmować kontrolę nad kluczowymi kopalniami. Oprócz zwykłego ruchu możliwa jest też podróż przez portale.

Bitwy rozgrywane są przy pomocy żetonów jednostek, kości oraz mini-planszy. Oczywiście, wynik starcia zależy od umiejętności herosa, kompozycji armii oraz posiadanych artefaktów, nie tylko do ślepego losu. Szereg zdolności bojowych jednostek wpływa na przebieg i wynik bitwy. Herosi walczą nie tylko z potworami – zmagają się też między sobą. Nie istnieje natomiast możliwość zdobycia stolicy innego gracza i wyeliminowania go całkowicie z gry.

Wybierając akcję Pozyskania surowców, gracz wydobywa w swoich kopalniach i tartakach zasoby oraz złoto. Dodatkowe żetony można pozyskać posiadając odpowiednie budowle, artefakty lub umiejętności.

W akcji Rekrutacji gracz werbuje nowe jednostki. Może też pozyskać kolejnego herosa dla swojej frakcji oraz ulepszać już posiadane armie.

Podczas akcji Budowy, gracz wznosi w stolicy kolejne budynki lub zwiększa wielkość miasta. Dzięki temu może rekrutować, nowe silniejsze jednostki i wznosić lepsze, bardziej zawansowane budynki.

 Rozwój Bohatera

W trakcie gry herosi zdobywają doświadczenie, tocząc walkę i wykonując rozmaite akcje. Posiadanie odpowiedniej ilości doświadczenia zapewnia dostęp do nowych umiejętności, znacznie zwiększających możliwości postaci. Bohatera można też wzmocnić przy pomocy artefaktów i magicznych zwojów.Kolejny aspekt rozwoju herosa to komponowanie armii. Każdego herosa ogranicza umiejętność dowodzenia i do jego armii nie można zwerbować nieskończonej liczby jednostek. Dlatego trzeba dobrze wyważyć ich liczbę, nie zapominając przy tym o potencjale samego herosa w bitwach.
Oficjalny opis na Rebel.pl

1 komentarz

Unboxing Magic the Gathering Arena of the Planeswalkers

Listopad 9th, 2015 by

PudelkoJuż pierwszy rzut oka na pudełko zdradza nam z jaką grą planszową będziemy mieć do czynienia. Przez plastikowe okienka widać figurki planeswalkerów. Gideona, Jace’a, Liliany, Chandry i Nissy. Magic the Gathering Arena of the Planeswalkers jest taktyczną grą figurkową przewidzianą dla 2 do 5 graczy.

W opakowaniu znajduje się 30 figurek potworków w 5 kolorach. Białym, niebieskim, czarnym, czerwonym i zielonym. 60 kart zaklęć (po 12 dla każdego koloru). 15 kart ze opisami figurek. Jeszcze 10 specjalnych sześciennych kości i  kość dwudziestościenna. 4 sześciokątne znaczniki.
No i oczywiście jeszcze plansza i zestaw urozmaiceń terenu.

Wszystkie figurki zostały dość ciasno umieszczone w plastikowej wyprasce, która skutecznie utrzymuje je na miejscu nawet po odwróceniu pudełka.

elementy

4 komentarzy